מה לקנות?בוצר או קרש חיתוך

מהו ההבדל בין בוצ'ר לקרש חיתוך
מה לקנות? בוצ'ר או קרש חיתוך
נראה שבימינו כל משטח מעץ זוכה לכינוי "בוצ'ר".
בואו נעשה סדר,
כיצד נדע להבדיל בין בוצ'ר לקרש חיתוך, בין בוצ'ר END GRAIN לבוצ'ר לאמי .
אנחנו ב ECOSALL החלטנו על חלוקה ברורה ופשוטה יותר.
 
קצת רקע: עד סוף המאה ה17 נהגו קצבים לחתוך בשר על חתיכות גדולות של עץ העשויות מקשה אחת, חדירת נוזלים ולחות עיוותה מאוד מהר את העץ וגררה תחלופה גבוהה.
קצב בריטי שעבר הסבה לנגרות החליט לנצל את הידע שלו ב2 התחומים וליצור מהפכה בתחום. במקום להשתמש במקשה אחת של עץ הוא הדביק תחת לחץ חתיכות קטנות של עץ אלון אנגלי הידוע בעמידות ובחוזק שלו, הוא בנה את הבוצ'ר כך שסיבי העץ פונים כלפי מעלה - מהלך מהפכני, כשסיבי העץ פונים מעלה הלהב של הסכין עובר בניהם ולא נפגע. בנוסף בגלל התכונות הטבעיות של העץ (חומר חי) הסיבים נסגרו לאחר שימוש מה שיצר משטח חיתוך חלק וללא סדקים. נושא הסדקים מאוד חשוב בכל הקשור לחיתוך בשר, בסדקים מצטברים שאריות בשר המהווים קרקע פורייה להצטברות חיידקים ובקטריות.
כך קבלנו את הבוצ'ר בלוק END GRAIN, משטח עבודה עבה העשוי מקוביות קטנות של עץ, עמיד יותר, מרשים יותר, יפה יותר והכי חשוב בריא יותר.
עם השנים התפתחה טכניקה נוספת הנקראת לאמי (למנציה), בשיטת הלאמי מדביקים רצועות של עץ במקום קוביות, 3-5 חתיכות עץ מספיקות למשטח עבודה שלם.
רוב הכלים בימינו עשויים בשיטת לאמי .
מהי החלוקה שלנו? 
בECOSALL  קיים מגוון רחב מאוד של כלים, החל מבוצ'ר END GRAIN , לאמי ופריטים ממקשה אחת.
וכאן העובי קובע!!
בוצ'רים =  כלים בעובי 3 ס"מ ומעלה , מיוצרים בשיטת END GRAIN   ולאמי  .
קרש חיתוך  =  כלים בעובי עד 2.5 ס"מ . מיוצרים בשיטת לאמי או מקשה אחת (ONE PIECE).
 
אז מה לקנות,
בוצ'ר END GRAIN ?
בוצ'ר לאמי ?
קרש חיתוך לאמי ?
או קרש חיתוך מקשה אחת (ONE PIECE) ?
ומה לגבי מתנות ?  אם החלטתי לקנות מתנה לחבר או קרוב משפחה מהו הכלי הרצוי ?
כל החלטה נובעת מצרכים,
אנחנו צריכים לקחת בחשבון את משקל הפריט – הבוצ'ר הכי כבד שלנו שוקל 7 ק"ג, ובוצ'ר ממוצע שוקל לפחות 3 קילו,  חשוב לדעת מי הולך להשתמש בבוצ'ר, סבתא שלי תשמח לקבל בוצ'ר גדול ומרשים אך תתאכזב ברגע שתצטרך להרים אותו ולכן לסבתא שלי הייתי קונה קרש חיתוך, לחבר שאוהב לארח עם מנגל אקנה בוצ'ר END GRAIN – הוא יברך אותי !! , על מנת לשדרג את הטעם של הבשר מומלץ להניח אותו על בוצ'רEND GRAIN  ל 2 דקות מנוחה לפני ההאכילה, הבוצ'ר שומר על החום של הבשר ומוביל לירידה איטית בטמפרטורה אשר מחזקת את הטעם ומונעת הצטברות חיידקים.
משטח עבודה -  כשאנחנו מניחים את הבוצ'ר על השיש חשוב לוודא שיש לנו עדיין מקום מסביבו להניח את שאר הכלים וחומריי הגלם, לכן גודל הפריט שנבחר מושפע ישירות מגודל משטח העבודה שלנו.
מטרות שימוש – מהו השימוש העיקרי לכלי אותו אנחנו שוקלים לקנות ? חומרי גלם שונים מצריכים כלים שונים: סלט, מומלץ לחתוך על קרש חיתוך ללא תעלת נוזלים (תעלת הנוזלים מקשה על העברת הירקות החתוכים לקערה).עבור בשר מומלץ לקחת קרש עם תעלת נוזלים(הנוזלים נשארים בגבולות הכלי ולא גולשים לצדדים),קיימים באתר שלנו כלים אשר צד אחד שלהם הוא קרש חיתוך עם תעלת נוזלים והצד שני חלק.
אוהבים סלט? תוכלו למצוא באתר שלנו  קרשי חיתוך מקשה אחת (ONE PIECE) מושלמים עבורכם , חלקם אף עברו תהליך עישון -  העישון מחזק מאוד את העץ ומאריך את חייו.
עבור הגשה מומלץ לקחת קרש בהתאם לכמות הסועדים, תוכלו למצוא באתר כלים בגדלים שונים אשר מתאמים להגשה אישית והגשה מרובת סועדים, קיימים באתר שלנו כלים אשר צד אחד שלהם הוא כלי הגשה מחורץ ואף מחולק והצד שני שלהם הוא קרש חיתוך עם תעלת נוזלים – מוצרים דו שימושיים מקוריים ויעילים.
מתנות – כשאנחנו קונים מתנה אנו מנסים להתאים מוצר שבאמת ישמש את המקבל, מוצרים עם שימושים מגוונים יכולים להקל עלינו את ההחלטה ולכן עבור מתנות אנו ממליצים על הכלים הדו שימושיים באתר. כמעט כל הכלים באתר הם דו שימושיים, כלומר צד אחד שלהם מתאים להגשה והצד השני מתאים לחיתוך בשר או שצד אחד מתאים לחיתוך בשר והשני לחיתוך ירקות .

לסיכום, בואו לא נקרא לכלים דקים או כלים מבקבוק או מילוי של עץ – בוצ'ר, כשמשווים בניהם לבין בוצ'רים אמיתיים אנו מעליבים את הבוצ'ר.
 
 
x

#{title}

#{text}

#{price}