מדוע לקנות כלי מטבח מעץ מלא וטבעי

מדוע לקנות דווקא כלים מעץ ולא מפלסטיק או מזכוכית או אפילו במבוק
נראות -  הסיבה העיקרית לקניית כלים מעץ היא המראה שלהם אשר אין שני לו בין כל חומרי הגלם האפשריים לבניית כלי חיתוך והגשה.
המראה הטבעי של העץ הופך כל כלי לייחודי ומרשים.
 
הגשה בכלים מעץ תמיד תגרור תגובות והתלהבות.
שפים מקצועיים וחובבי האירוח לא יוותרו על התענוג שבשימוש בהם.
 
שמירה על החום, העץ לא סופג חום בניגוד לפלסטיק/זכוכית או השיש ולכן מאכלים חמים יישארו חמים לאורך זמן רב יותר, החום שומר על הטעם של האוכל ומונע הצטברות חיידקים ובקטריות, כאשר מורידים בשר מהמנגל או לחם מהתנור מומלץ לתת לו 2 דקות מנוחה לפני הגשה, מנוחה על בוצ'ר או קרש חיתוך מעץ מלא תשמור על הבשר והלחם חם וטעים. קרש חיתוך מעץ מלא

ידידותי לסכינים וסירים -  כלים מעץ כמו כפות בישול מעץ לא שורטים את הסירים וקרשי חיתוך מעץ מלא שומרים את הלהב של הסכינים חד לאורך זמן.
כלים מעץ מאריכים את חיי שאר הכלים במטבח, בעיקר סכינים ומחבתות.
 
עץ הוא חומר מבודד. עץ לא מתחמם בקלות ולכן בעת פעולות של ערבוב, בישול והגשה כפות העץ שומרות על כפות הידיים שלנו מכוויות ותחתיות עץ שומרות על השיש והשולחן שלנו מהחום של הסירים.
 
התחדשות – כלים מעץ מלא וטבעי ניתנים לחידוש די בקלות,  שיוף קליל ושימון בשמן מינרלי יהפכו את הכלי לחדש, הכלי ייראה כאילו קניתם אותו עכשיו.

רגש – כלים מעץ נשארים איתנו שנים רבות במטבח, הם נעימים למגע, שומרים עלינו מכוויות וחתכים, מאריכים את חיי הכלים האחרים וגוררים שיחות והתלהבות לעיתים קרובות.

זכוכית היא מוצר "מת"

כלומר היא איננה מושפעת מהסביבה שלה אבל היא בהחלט משפיעה עליה, מעבר לתהליך התפרקות ארוך מאוד שנמשך מיליוני שנים ופוגע בסביבה,  הזכוכית הורסת את הלהבים של הסכינים שלנו והסיכוי שהסכין תחליק כשהיא פוגעת בזכוכית גבוה מאוד ואנחנו יכולים להיפצע במהלך. בנוסף הרעש שנוצר בעת הפגיעה של הפלדה בזכוכית יוצר תחושה לא נעימה באוזניים.
כלי מזכוכית יכול להשבר לרסיסים.
 
 

במבוק הוא חלופה זולה לעץ מלא
 
הבמבוק לא יתעוות או יתחספס בעקבות חשיפה למים אך הבמבוק הוא עץ דק מאוד, על מנת להגיע לשטח של קרש חיתוך סטנדרטי נדרש להדביק חתיכות רבות של במבוק אחת לשנייה ולצפות בכמויות גדולות של לכה.כפות בושול מעץ

הדבק והלכה עוברים מאוד מהר לאוכל שלנו ופוגעים בבריאות שלנו.

בנוסף, לאחר מספר שטיפות הדבק יתחיל לנוע לקצות הכלי ולהצטבר שם ולכן הקצוות של רוב קרשי הבמבוק הופכות לשחורות דיי מהר.
הבלאי של כלים מבקבוק גבוה מאוד ונדרש להחליפם אחת למספר חודשים בעוד כלים מעץ מלא בטיפול נכון יכולים לשמש אותנו לשנים רבות.
 
 
כל אלה הופכים את כליי המטבח מעץ מלא לכלים מיוחדים, בעלי אופי שונה מכל כלי אחר שיש לנו בבית .
x

#{title}

#{text}

#{price}