בוחרים כלי מטבח מעץ

איך לבחור קרש חיתוך מעץ, כלי הגשה וכפות בישול
כליי מבטח מעץ מגיעים במגוון גדלים, משקלים וצורות , חשוב להבין מהם הצרכים שלנו במטבח וכיצד הכלי יוכל להקל לנו על העבודה ולהפוך אותה לנעימה ומסודרת יותר.
קרש חיתוך הינו משטח עבודה הכרחי בכל מטבח, תהליך הבישול מצריך חיתוך של מגוון חומרי גלם ולכן מומלצים לפחות 2 קרשי חיתוך לכל מטבח , האחד ישמש לחיתוך בשר ודגים והשני לחיתוך ירקות ושאר חומרי הגלם.
 
קרשי חיתוך

גודל הקרש: בהתאם לגודל משטח העבודה והאחסנה שלנו,  מומלץ להשאיר מקום בשיש מכל צד ולא לכסות את כל השיש הפנוי בקרש, יש לוודא שהקרש מתאים לאחסנה בארון לחלופין ניתן לקנות קרש חיתוך עם ידית אשר ניתן לתלייה ובדרך מוסיפים חום וגוון למטבח .

צורה: קרשי החיתוך שלנו מגיעים במגוון צורות וגדלים על מנת לאפשר לכם בחירה שתתאים לכל טעם וסגנון: מלבניים, עגולים, אליפטיים, עם או בלי ידית ומסוגי עצים שונים. בעת הרכישה מומלץ להתייחסאיך לבחור קרש חיתוך לשטח האחסון והעבודה במטבח. קרשי חיתוך הם גם כלי הגשה מושלם ובהתאם לצורך ניתן לבחור קרש חיתוך עם ידית אשר תקל בנשיאה ותאפשר תלייה.

סוג העץ: לסוג העץ ישנה השפעה ישירה על מחיר המוצר. עצים יקרים יותר הם בעלי עמידות גבוהה יותר למים, נפילות ומכות וכמובן הם גם נראים טוב יותר. עץ אגוז ועץ דובדבן יעלו יותר מעץ אלון אשר יעלה יותר מעץ זית ואשור. כל העצים "יעשו את העבודה".

משקל הכלי: הכלי הכבד ביותר שלנו שוקל כ7 ק"ג, הקל ביותר שוקל כ300 ג', בוצ'ר ממוצע שוקל כ4 ק"ג וקרש חיתוך 1-2 ק"ג, חשוב להתאים את משקל הכלי לאדם שישתמש בו.
בוצ'ר – קרש חיתוך עבה ומסיבי, בעל משטח עבודה גדול. בוצ'רים מיוצרים ידנית על ידי נגרים מומחים, שיטת העבודה המוצלחת והנפוצה ביותר לייצור בוצ'ר נקראת end grain במסגרתה סיבי העץ פונים כלפי מעלה ולכן חיתוך כמעט ולא משאיר עליו סימנים, השימוש במספר רב של חלקים הופך את הכלי לחזק ועמיד במיוחד, שימוש בגוונים שונים של עץ מקנה לקרש מראה מיוחד של שתי וערב (דמקה). בוצ'ר הוא כלי מהמם ביופיו ושימושי מאוד לכל צורות החיתוך וההגשה. בוצ'ר end grain הופך כל מטבח לקלאס מעצם הנוכחות שלו.

 
כלי הגשהלבחור כלי הגשה מעץ

כליי ההגשה שלנו עשויים מעץ מילה שהוא סוג של עץ זית אירופאי, עץ חזק ויחסית קל לגודלו ולכן מתאים לנשיאה והגשה. רוב כלי ההגשה הם דו שימושיים, צד אחד הוא כלי הגשה וצידו השני של הכלי הוא קרש חיתוך עם תעלת נוזלים,  ניתן לחתוך על צד אחד, להפוך את הקרש ומיד להגיש. באתר שלנו תוכלו למצוא כלי הגשה מקוריים ונדירים המיוצרים בשיטת לאמי.

אוהבים לארח? כלי ההגשה שלנו יהפכו כל הגשה לשיחה פשוט אי אפשר להתעלם מהם .בנוסף הם גם קרש חיתוך בצידם השני (חלק מהשיחה) כך שאתם מרוויחים מוצר דו שימושי מקורי ונדיר.

 
כפות בישול

כפות הבישול שלנו מיוצרות ממקשה אחת של עץ אשור מלא וטבעי , מארזי הכפות שלנו מכילים כ3 עד 6 כפות באורך 30 ס"מ ובעלות צורה שונה על מנת שיתאימו לכל סגנון בישול, ערבוב ואפיה. הן קשותאיך לבחור כפות עץ לבישול וחזקות ובטיפול נכון יחזיקו שנים רבות במטבח. הן שומרות על הכלים מבלאי ושריטות, מקלות את העבודה והופכות אותה לנעימה יותר. ניתן למצוא באתר כפות באורך 45 ס"מ אשר מתאימות לסיריי ענק ועבודה מסיבית יותר.


 
לסיכום, אתם יכולים להמשיך להתנהל במטבח שלכם כפי שהתנהלתם עד היום, אתם רגילים לזה אולם במידה ותרצו לשדרג, להקל ולהוסיף גוון ואסתטיקה אתם מוזמנים לבחור ממגוון כליי העץ שלנו, הם מגיעים לכל פינה במטבח והופכים אותה לנעימה יותר לעבודה.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}